Dnes je pondelok, 18.január 2021, meniny má: Bohdana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Miss Slovensko 2015: Lujza Straková si odniesla až dva tituly

apríl 24, 2015 - 23:27
Víťazkou 20.ročníka Miss Slovensko 2015 sa stala súťažiaca s číslom 1. Lujza Straková. Okrem hlavného titulu si odniesla aj prvenstvo v esemeskovom hlasovaní Miss Sympatia. Korunky od šperkárky Lindy Hundecovej si odniesli aj I. vicemiss Barbora Bakošová a II. Vicemiss Petra Denková
Foto: 

Programom nás sprevádzali moderátor Michal Sabo a hostiteľom večera bol geniálny Jan Kraus.

Počas jubilejného 20. ročníka sme mohli vidieť nielen 12 pôvabných finalistiek, ale aj krásne bývalé víťazky Miss Slovensko. Medzi nimi nechýbali ani Ivica Sláviková(ktorá je v 6 mesiaci tehotenstva), Andrea Verešová či bývalá riaditeľka Lucia Hablovičová. Predsedkyňou poroty bola aktuálna riaditeľka Karolína Chomisteková.

Počas show sme videli výhradne tvorbu slovenských módnych návrhárov. Prehliadku otvárala kolekcia Jany Jurčenko. Pozornosť pútali najmä body, ktoré boli šité priamo na telo. Neskôr predviedol svoje typické dramatické modely Marcel Holubec. Finalistkám na pódiu robili spoločnosť vznášajúce sa akrobatky. Návrhárske duo Klementína a Milan, ktorí pôsobia pod názvom WTF?!, vytvorili  pre tento večer špeciálnu kolekciu plnú farieb a odvážnych strihov. Modely boli inšpirované motívmi Disney Princezien.

Ako je u Jana Krausa zvykom, aj finalistky sa snažil dostať do úzkych počas rozhovorov. Nedával si servítku pred ústa ako je známe v jeho talkshow. Missky mali oblečené šaty od dizajnérskeho zoskupenia NuPPL. Túto kolekciu sme mohli vidieť už počas Bratislavských módnych dní 2015 Jar/Leto. Priehľadné materiály, čipka a výstrihy do tvaru V pridali sexepíl už aj tak krásnym finalistkám.

Na svoje si prišlo aj nejedno mužské oko. Dievčatá počas promenády v plavkách ukázali svoje dlhé nohy a vypracované postavy. Zdobili ich luxusné plavky od Fashion Island. V horúcej atmosfére sa o zábavu sa postarali The Pastels.

Módnu prehliadku ukončila kolekcia večerných šiat od Michala Kováčika. Nepísané pravidlo   v jednoduchosti je krása platilo aj v tomto prípade.  Svojím talentom ju obohatil Jerguš Oravec.

Na záver programu pódium patrilo dvojnásobnej mamičke, návrhárke a predovšetkým speváčke Márii Čírovej. Predviedla skutočne obdivuhodný výkon. Na pódiu sa objavila spolu s kobylou Kométou z úspešného seriálu TV JOJ Divoké kone.

Víťazka Lujza Straková získala postup na Miss World, honorovanú zmluvu od Produkčného domu Forza, Hyundai i20 novej generácie a mnoho ďalších cien. Smútiť nemusia ani ostatné finalistky, čaká ich 11-dňová dovolenka v Turecku v exkluzívnom hoteli Efes Royal Palace Resorts&SPA s ultra all inclusive od cestovnej kancelárie Hydrotour.

Miss Slovensko už dávno nie je iba o kráse, ale má aj silný charitatívny rozmer. Výťažok z esemeskového hlasovania pôjde znovu pre Detské kardiocentrum v Bratislave. Minulý rok sa vyzbieralo 12 000 eur. Michal Sabo vyzval všetkých divákov, aby  tento rok prekonali métu 20 000 eur. 

 

 

 

 

 

 

Autor: Michaela Hollá
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

- - Inzercia - -