Dnes je streda, 14.apríl 2021, meniny má: Justina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ľudskosť je vzácna

február 11, 2021 - 18:54
Vo svete plnom všakovakých ambícii a predstáv o lepšom živote si prestávame užívať radosti bežných dní. Máme pocit, že nám dochádza čas.
Foto: 
shutterstock.com

Kvôli neprestajnému náhleniu sa akosi zabúdame zastaviť a byť vďační za tie úžasné drobnosti, čo nás obklopujú. Každý z nás má pred očami iba spôsoby dosiahnutia úspechu a zadováženia života, ktorý si zaslúžime. Keby sa na to pozrieme z odľahčeného hľadiska, nie je na tom nič zlé. Avšak občas nás to stojí príliš.

Naša existencia predsa nezávisí iba od tučného konta, či počtu nehnuteľností, áut a iných materiálnych pôžitkov. Nesmieme zabúdať na veci, ktoré nikdy nebudeme schopní vyvážiť zlatom alebo peniazmi. Počas neúprosnej honby za blahobytom a komfortom prestávame brať do úvahy našu ľudskosť. Tá sa pomaly ale isto stáva veľmi vzácnou komoditou.

554.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Nie, vôbec netvrdím, že sa z nás stali stroje. Stále sme to my, no naše zámery a priority sú zastierané víziou pohodlia. Jednak ju máme neustále pred očami prostredníctvom sociálnych sietí, kde nenarážame na nič iné ako na dokonalosť. Pri tom ale treba vedieť rozlišovať realitu od fikcie. Nebodaj poznáš niekoho, kto by chcel svoj sociálny priestor využiť na zdieľanie svojich nepodarkov. O tom silno pochybujem.

Čokoľvek, do čoho sa pustíme ale musíme brať s rezervou a v prvom rade nenechávať svoju ľudskosť zavretú dakde v kúte. Život ako taký je sám o sebe tvrdý oriešok. Nie je nutné si ho ešte vzájomne strpčovať. Dobro sa predsa dobrom opláca a ja verím, že každému z nás sa podarí získať hocičo, po čom naše srdce plesá ak nezabudneme byť ľuďmi. 

- - Inzercia - -