Dnes je štvrtok, 03.december 2020, meniny má: Oldrich
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako nájsť samú seba po rozchode

október 19, 2020 - 20:00
Proces hľadania samej seba je už v globále dosť ťažký. Formujeme svoju osobnosť na základe rôznych vonkajších aj vnútorných vplyvov, ktoré nás v konečnom dôsledku nasmerujú priamo na ten chodník súcna, ktorý nám je súdený. Pokiaľ patríš medzi tie obzvlášť šťastné, ktoré nájdu svoje životné naplnenie v okamihu, skláňame pred tebou pomyselný klobúk. Ak si však platnou členkou klubu tých, ktoré si dávajú načas nezúfaj, na každého raz príde.

Nalinkované dni, týždne až roky. Všetky detaily fungujú ako švajčiarske hodinky. Tvoja spokojnosť dosahuje najvyššie čísla a zrazu bum. Vzťah. Odrazu nejde iba o teba a tvoje potreby, ale aj o potreby milého premilého, ktorého si si zvolila spomedzi všetkých, ktorí ti za celú dobu prefrčali popod nos ako na móle New York fashion weeku. To by nebol ten najväčší problém. Zosúladiť sa s druhou osobou nie je nič komplikované, napokon, máte sa radi, obaja sa odhodlane bránite zložiť ružové okuliare pretože svet je tak super a celkovo, kde je vôľa tam sa darí.

Zlom nastáva v čase, kedy sa švárny junák rozhodne urobiť závažné rozhodnutie a teba doň akosi zabudne zahrnúť, poväčšine cielene. Z čista jasna stojíš na tom istom chodníčku ako kedysi, no tentokrát poznačená situáciami, ktorými si sa v minulosti nemusela zaoberať. Upravená otázka kompatibilná s prítomnosťou teda znie, ako nájsť samú seba po rozchode.

Rozhliadneš sa po ulici a vidíš všetky tie miesta, ktoré si milovala navštevovať. Avšak už v spomienkach nefiguruješ sama, pretože jeho si brávala so sebou. Áno, na jednu stranu by si sa principiálne vyfackala za to, že si si aspoň časť z nich nenechala sama pre seba, no na strane druhej, prečo by si to mazala? Základom tejto neúprosnej honby za obnovením svojho slobodného vnútra je nič neľutovať.

Je potrebné si uvedomiť, že čokoľvek ťa v živote stretne, či už je to scéna ako z romantického filmu, keď sa o teba náhodou ramenom obtrie tvoja soulmate, alebo o niečo tvrdšia realita, kedy ťa tvoj nastávajúci doslova zrazí k zemi, malo to svoj dôvod. Odpusti mu, aby si sa pohla z miesta. Nemusíš napísať celý manuál od začiatku, stačí sa k nemu len vrátiť a znovu prebudiť elán a chuť žiť naplno. Si jeden celok, preto neber frázu „nájsť si polovičku“ úplne doslovne. Denne si opakuj, že si skvelá a všetko dávaš s prehľadom. Ver mi, ani sa nenazdáš a si späť.

- - Inzercia - -