Dnes je pondelok, 23.november 2020, meniny má: Klement
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sivé či červené, hlavne, že sme pekné

október 04, 2020 - 10:00
Vlasy sú korunou ženskej krásy. Ktorá z nás sa už neraz obtrela o to veky známe tvrdenie? Zdobia hlavu, tvár, oči, ústa aj celé telo. Nosíme ich vypnuté, do vrkoča, voľne poletujúce aj nakrátko ostrihané.

Vždy ma udivovali ženy, ktoré pre príchode na kúpalisko skočili do vody s prísne vypnutými vlasmi a tie sa v žiadnom prípade nesmeli namočiť. Vlastníčka týchto vlasov plávala prsia so zdvihnutou hlavou, čím dávala zabrať krčnej chrbtici a bolesti svalov mali zelenú. 

„Pekne sa obleč a daj sa prefarbiť“, riešia kamarátky naše nezhody v partnerstve, ktoré vyústili do rozvodu. A skutočne sme sa dali nafarbiť. Ex manžel sa síce čudoval, ale to bolo všetko čo na adresu nášho nového účesu povedal.

Keď vidíte mladé dievča s prešedivelými vlasmi, je to znak genetiky a pre mužov jej krása splynutá so sivou farbou účesu znamená silnú príťažlivosť. Napriek tomu každá z nás sa určite niekoľkokrát za život prefarbí. Reklamné pútače propagujú seniorský vek s hlavou dvoch sivovlasých seniorov a má to veru veľmi silný reklamný efekt. Je to jednoducho prirodzené. A už naši otcovia nás učili, že najkrajšia je prirodzenosť. Toto však nie je apel na naše prvoradé záujmy, ktoré u každej z nás znamenajú priam povinnosť „byť krásna“. Tak sme sa totiž narodili. A také zostaneme až po hrob. Je jedno či nám k tomu pomáha henna alebo svetlý preliv. Hlavne, že sme príťažlivé pre toho svojho. 

- - Inzercia - -